HAKKIMIZDA

Firmamız

1940 - Flora Uçan Yağlar’ın temelleri Eminönü Tahtakale’de atıldı. Esans konusunda dünya lideri ülkelerden Fransa, İsviçre ve Hollanda’dan yapılan ithalatla ticaret hayatına başlayan Flora Uçan Yağlar geleceğe umutla bakıyordu.

1945 - Kuruluşundan sadece 5 yıl sonra, esans ithalatı yerini hammadde ithalatına bırakmıştı. Konusunda uzman uluslararası şirketlerin bilgi ve teknik desteği ile esans ve kolonya üretimine başladı. Flora ticaret hayatına artık “üretici “ olarak devam edecekti.

1957 - Kurumsallaşma yolunda önemli bir adım olan Esko Kolonyaları kuruldu. Türkiye’nin en büyük ikinci kolonya markası haline gelen Esko, uzun yıllar boyunca kolonya denince akla ilk gelen isimlerden biri oldu.

1973 - Türkiye’de sektörün lider markalarından biri olmak adına, şirket esans üretimi konusunda uzmanlaşma kararı aldı. Yeni bir başlangıca yeni bir isimle devam etmek için şirketin adı, yeniden doğuşu temsil eden, “Flora” olarak değiştirildi. .

Bugün - Şu anda da İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve gün geçtikçe daha da büyüyen ekibiyle sektördeki etkinliğini güçlü bir şekilde sürdürüyor. Yarım yüzyılı aşkın tecrübesiyle Flora Uçan Yağlar, 3. nesil yöneticileriyle sektörün önemli oyuncularından biri olmaya devam etmektedir.Hedeflerimiz

Flora Uçan Yağlar’ın hedefleri arasında parfüm, ev & kişisel bakım esanslarımızdaki yüksek performans ve çeşitliliği artırmak, sürdürmek gelir.

Bunun yanısıra, esans geliştirme ve kalite kontrol ekibi ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlamak ve en hızlı şekilde servis vermek gelir.Değerlerimiz

Dünyada hızlı değişen esans trendini izlemeyi ve iç-dış pazara yenilikleri sunarak memnuniyeti en üst seviyede tutmayı ilke edinen bizlerin en önemli hedefi, dünya piyasalarında yeni çıkan hammaddeleri kütüphanemize ekleyerek yeni esanslar yaratmak ve bunları dünya pazarına sunmaktır..

Flora ailesi müşterilerinin projelerini AR-GE ekibiyle beraber geliştirmekte ve onların çözüm ortağı olmaktadır.